Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 27 kwietnia, w szkole odbyła się akademia upamiętniająca Święto Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno - muzyczny na tę okazję przygotowali uczniowie klasy 7a. Akademia odbyła się w duchu patriotycznym, odśpiewano hymn Polski a całej uroczystości towarzyszył sztandar szkoły. Podczas uroczystości oddano hołd twórcom konstytucji oraz przypomniano istotne fakty historyczne.

Uroczystość wzbogacił balet w wykonaniu uczniów edukacji wczesnoszkolnej, który zobrazował sytuację polityczną naszego kraju w tamtych czasach. Dziewczynki z klasy 1a, 2a i 3b szkoły podstawowej zaprezentowały układ taneczny, w którym Biały Orzeł, symbolizujący Rzeczpospolitą, został zaatakowany przez trzy czarne orły sąsiadów - zaborców i zniewoliły Go.

Optymistyczne zakończenie tańca symbolicznie przedstawiało odzyskanie niepodległości przez Polskę. Taniec ilustrowany był muzyką Fryderyka Chopina.
Układ przygotowały panie: M. Grybel i K. Lichoń. Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor.