Europejski Dzień Języków

26 września w Europie obchodzony jest Dzień Języków. Nasza szkoła co roku aktywnie włącza się w świętowanie europejskiego bogactwa językowego.
W tym roku uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej oraz drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w konkursie przedmiotowym z języka angielskiego i niemieckiego.

Trzyosobowe zespoły przystąpiły do rozwiązywania zróżnicowanych pod względem poziomu i formy zadań.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą geograficzną oraz wskazać na mapie najważniejsze miasta Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, przygotować pracę plastyczną pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych, udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu kultury, historii oraz tradycji krajów, których języków uczą się uczniowie naszej szkoły.

Zwycięzcą konkursu została reprezentacja klasy trzeciej w składzie: Kacper Krok, Paweł Gruca oraz Paweł Gucwa.