Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 19 października 2017 roku odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z podróżnikiem panem Maciejem Krasem. W spotkaniu uczestniczyły klasy szkoły podstawowej i gimnazjum.
Tematem naszej ‘’podróży’’ były egzotyczne Indie. Podczas prezentacji multimedialnej został przedstawiony cały miesięczny pobyt w Indiach, ich podróż po kraju i najciekawsze miejsca.

Na początku spotkania podróżnik przedstawił kilka faktów dotyczących środowiska przyrodniczego kraju, tradycji i wierzeń ludności.
To kraj dużego zróżnicowania w społeczeństwie od bogatych urzędników, kapłanów do ludności żyjącej w slumsach. Podróżnik pokazał nam kilka prezentów przywiezionych z Indii, a w jeden z nich – tradycyjny ubiór zwany sari – ubrali się nasi uczniowie. Wyglądali przepięknie!

W trakcie prezentacji podróżnik zadawał pytania za które poprawnie udzielana odpowiedź była nagradzana cukiereczkami. Spotkanie było bardzo udane, bo to przecież ciekawa i oryginalna lekcja geografii!