Wybory do zarządu samorządu uczniowskiego gimnazjum

25 września był ważnym dniem w naszym gimnazjum. W tym dniu społeczność uczniowska decydowała o składzie Samorządu Uczniowskiego. Każda klasa wybrała swoich kandydatów do Samorządu. Ich zadaniem było przygotowanie plakatu wyborczego, który został umieszczony na górnym korytarzu.
W tym roku swoje kandydatury zgłosili: Kinga Motyka, Anna Łukasik, Martyna Szyszka, Kacper Główczyk, Paweł Gruca, Zuzanna Matuła oraz Kacper Krok.

Tuż po tym jak do urny trafiły ostatnie karty do głosowania, komisja wyborcza zliczyła głosy oraz ogłosiła wyniki. Uczniowie naszej szkoły największym zaufaniem obdarzyli Zuzannę Matułę, która zdobyła największą ilość głosów i tym samym została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. W skład Zarządu SU weszli także Martyna Szyszka, Kinga Motyka oraz Kacper Główczyk.

W tym dniu uczniowie Gimnazjum w Kąclowej wybrali Rzecznika Praw Ucznia. Większością głosów została nim uczennica klasy trzeciej - Patrycja Wolak.