X Wieczorek Poetycki

W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się X jubileuszowy Wieczorek Poetycki pt. "Twórczość Własna". Jak co roku impreza ta zgromadziła przedstawicieli lokalnych władz oraz rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Na początku uczniowie zaprezentowali inscenizację utworu Hansa Christiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami". Historia ta nie tylko przeniosła nas w dawne czasy, pokazując biedę i niedolę dzieci kiedyś, ale także uzmysłowiła nam, jak wiele współczesnych sierot jest w podobnej sytuacji. Następnie w nastrojowej atmosferze, wśród zapalonych świec i śpiewu kolęd, nasi młodzi poeci przedstawili swoje wiersze, a także utwory znanych poetów związane z tematyką Bożego Narodzenia.

Po zakończeniu części artystycznej Pan dyrektor złożył wszystkim zebranym gościom świąteczne życzenia i zaprosił do wspólnego kolędowania.
W imprezie wzięli udział członkowie szkolnego teatru "Chimera" pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Kiełbasy, Bożeny Skrobol, Anny Urban i Aleksandry Gurbowicz. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotował Pan Mirosław Ogorzałek.